Vyhľadať

MTB – XCO Majstrovstvá Slovenska 2024 s Petrom Saganom

Nezmazateľný zážitok plný emócií a inovácií v Bankove, Košice

Bankov, Košice (22. júla 2024) – Adrenalín, emócie a strhujúce výkony pretekárov sa snúbili s krásou prostredia Bankova počas Majstrovstiev Slovenska 2024 v horskej cyklistike XCO. Toto výnimočné podujatie, ktoré sa odohralo 20.a 21. júla, sa zapísalo do pamäte všetkých účastníkov a divákov. Vďaka patrí najmä organizátorovi podujatia a ich profesionálnemu prístupu  –  Proefekt Košice .

Náročný terén preveril zdatnosť cyklistov

Trať pretekov viedla cez náročný terén Bankova, známy svojimi technickými pasážami a prudkými stúpaniami. Pretekári museli zúročiť svoje fyzické a technické zručnosti, aby zdolali nástrahy trate a dosiahli vytúžený cieľ. Už od skorých ranných hodín panovala na štarte napätá atmosféra plná očakávania. Diváci s nadšením povzbudzovali svojich favoritov a vytvárali tak nezabudnuteľnú kulisu pretekárskemu dianiu.

Legendárny Sagan si prišiel zajazdiť do Košíc

Jedným z najväčších lákadiel pre fanúšikov bola účasť Petra Sagana, niekoľko násobného majstra sveta, držiteľa zelených tričiek Tour de France a nespočetného množstva vítzstiev vo svete. Ďakujeme Peter za tvoju účasť.

TrackHead ako cena za najrýchlešie kolo

Okrem toho sa udeľovala aj cena TrackHead za najrýchlejšie kolo. Toto prestížne ocenenie v hodnote 259 eur získal majster Slovenska Matej Ulík.

Víťazi v kategórii Muži Elite

Po dramatickom súboji a heroických výkonoch sa na prvom mieste v kategórii mužov elite umiestnil Matej Ulík, čím potvrdil svoju dominanciu na slovenskej horskej cyklistickej scéne. Druhé miesto obsadil Peter Sagan a tretie Florián Papcun. Tento výsledok potvrdil vysokú úroveň slovenských cyklistov a ich schopnosť konkurovať na medzinárodnej úrovni.

JER: Podpora podujatia a prezentácia TrackHeadu

Spoločnosť JER, ktorá  TrackHead vivinula, aktívne podporila toto podujatie a prezentovala na ňom funkcie a možnosti inovatívneho systému. Návštevníci a pretekári mali možnosť vyskúšať si TrackHead na vlastnej koži a dozvedieť sa viac o jeho fungovaní. Stánok JER vzbudil veľký záujem.

Vďačnosť

Chceme sa poďakovať organizátorovi Proefekt Košice za možnosť zúčastniť sa a podporiť túto skvelú akciu s TrackHead. Ich profesionálny prístup a výborná organizácia prispeli k úspešnému priebehu celého podujatia. Veríme, že naša spolupráca bude pokračovať aj v budúcnosti.

Záver

Majstrovstvá Slovenska 2024 v MTB XCO v Bankove, Košice, boli jedným z najvýznamnejších cyklistických podujatí roka. S účasťou Petra Sagana, výbornými výkonmi pretekárov a technologickými inováciami ako TrackHead a JER Connect, sa tento ročník zapísal do pamäte všetkých účastníkov aj divákov. Tešíme sa na ďalšie ročníky a nové cyklistické hviezdy.

Rado prišiel do cieľa na 6. mieste

Radoslav Jízdný – Autor a hlavný vývojár TrackHeadu obsadil 6 miesto v kategórií Masters B